Chcesz cieszyć się z bezpłatnego ogrzewania wody, czy dogrzewania domu?

Teraz to możliwe!


Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne wraz ze współpracującą z nimi instalacją wykorzystują promieniowanie słoneczne by podgrzać wodę. Proces przebiega w kilku etapach:

  • kolektor pochłania i zamienia promieniowanie słoneczne w ciepło,
  • ciepło odbiera solarny płyn niezamarzający,
  • płyn solarny przepływa rurami do wężownicy umieszczonej w zasobniku wody i przekazuje jej ciepło.

W skład naszej oferty wchodzą dwa rodzaje kolektorów słonecznych: kolektory płaskie oraz kolektory próżniowe. Dzięki dotacjom z NFOŚiGW większość oferowanych przez nas kolektorów można kupić korzystając z atrakcyjnego dofinansowania w wysokości 45%. Montowane przez nas zestawy solarne idealnie sprawdzają się w polskich warunkach klimatycznych.


Kolektory próżniowe

Kolektory próżniowe to hartowane szklane rury. Próżnia pomiędzy ich& ściankami to najlepszy izolator. Dzięki takiej budowie temperatura powietrza nie ma wpływu na efektywność działania kolektora. Ciepło pozyskane przez kolektor próżniowy przekazywane jest dalej za pomocą specjalnego płynu solarnego, który znajduje się w miedzianych przewodach wewnątrz rur próżniowych. Kolektory próżniowe są sprawniejsze w okresach jesienno-zimowych w porównaniu do kolektorów płaskich. Dlatego poza podgrzewaniem wody, z powodzeniem można ich używać do ogrzewania domu w okresie zimowym.


Kolektory płaskie

Kolektory płaskie to proste i bardzo popularne rozwiązanie, atrakcyjne pod kątem finansowym. Kolektory płaskie wykonane są z wysokiej jakości materiałów takich jak miedź, aluminium, szkło, wełna mineralna, zapewniających długotrwałą i bezawaryjną pracę. Ich zastosowanie pozwala skutecznie podgrzać wodę użytkową oraz wodę basenową.


Montaż i serwis kolektorów słonecznych

Oferujemy Państwu kompleksowy montaż kolektorów słonecznych. Dotyczy on instalacji dla domów jednorodzinnych, obiektów komercyjnych, użytku publicznego, takich jak: szkoły, szpitale, kościoły, restauracje, hotele, fabryki, itp. Całkowity koszt montażu uzależniony jest od wielu czynników, m.in. wysokości budynku, wielkości zestawu, rodzaju armatury i kotłowni, dlatego obliczany jest indywidualnie. W ramach obsługi gwarancyjnej i pogwarancyjnej nasza firma wykonuje również przeglądy instalacji. Zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego, aby oszacować koszt inwestycji.


Galeria kolektorów próżniowych


ZAPYTAJ O OFERTĘ

Wysyłając wiadomość wyraższ zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zawartych w przesłanym formularzu dla potrzeb niezbędnych do realizacji zgłoszenia (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

Nasza strona wykorzytuje pliki cookies, by gromadzić niektóre dane. Po szczegóły zapraszamy do naszej Polityki prywatności.